19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

Gençlik ulusların geleceğidir. Gençlerine değer veren, onları en iyi biçimde yetiştirerek, kişilikli ve özgüvenli kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan uluslar, geleceğe de güvenle bakabilirler.

Gençlerimizin sağlıklı bir gelişim göstermeleri için çaba göstermek ortak sorumluluğumuzdur. Unutulmamalıdır ki gençlik, bireyin kendini tanıma ve kanıtlama, kimlik kazanma çabalarının yoğunluk kazandığı, yaşama, çevresine, olaylara bakışının biçimlendiği, yaşamın önemli bir dönemidir.

Gençlik dönemi sorunlarının aşılmasında, onlara yardımcı olunmalı, onları zararlı alışkanlıklardan, şiddet içeren eğilimlerden uzak tutmak için toplum ve Devlet olarak anlayış birliği içinde hareket edilmelidir.

Gençlerimizi şiddete yönlendirebilecek bireysel, toplumsal ve kültürel etkenler karşısında, eğitim olanaklarından yararlanarak uygun çözümler geliştirilmeli ve uygulanmalıdır.

Bunların yanı sıra, işsizlik gibi kimi sorunlar karşısında gelecek kaygısı taşıyan gençlerimizin beklentilerine duyarlılıkla yaklaşılmalıdır. Toplum olarak onları anlamak, güvendiğimizi duyumsatmak için çaba gösterilmeli, gerekli destek verilmeli, kendilerini anlatmalarına olanak tanınmalıdır.Türk Ulusu’nun bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının bir göstergesi olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Yüce Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve gönül borcuyla anıyor, yurttaşlarımıza esenlikler diliyoruz.