Vasiyetname ile Yapılan Bağış

Bağışçı, sahip olduğu gayrimenkulün vefatından sonra, Köy Okulları Gelişime kalmasına ilişkin noter huzurunda bir vasiyetname düzenler. Vefat gerçekleştiğinde, görülecek olan davada vasiyet incelenir ve Derneğimiz bu aşamada devreye girer. Mahkeme kararını takiben ilgili tapu dairesinde dernek adına tescil işlemi tamamlanır.

GAYRİMENKUL
BAĞIŞI

Derneğimize bağışlanan gayrimenkuller, Derneğin araştırmaları sonucu en iyi geliri sağlayacak şekilde değerlendirilecek, köy okullarında eğitim gören maddi olanakları olmayan ve yetim çocukların eğitimlerine destek KOG tarafından yönetimi sağlanacaktır.

Gayrimenkul bağışlarınız ile ilgili detaylı bilgi almak/iletişim için info@kog.com.tr ya da +90 537 215 10 13 no’lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Başvurunuz sonrasında sizinle iletişime geçilecektir.
Bağış süreci boyunca ve sonrasında bağışçının izni ve bilgisi olmadan ismi açıklanmamakta, üçüncü şahıslara hiçbir bilgi paylaşımında bulunulmamaktadır.

İntifa (Kullanma) Haklı Bağış

Bağışçının arzusu ile tapuya koyulan şerh ile intifa/kullanma hakkının bağışçıda kalması, kuru mülkiyet hakkını Köy Okulları Gelişim Derneğine devretmesi yoluyla gerçekleşen gayrimenkul bağışıdır. Gayrimenkulün mülkiyeti Köy Okulları Gelişim Derneğine geçer fakat bağışçı bağışlanan yeri vefatına kadar kendisi kullanabilir, kiraya verebilir, tasarruf edebilir. İntifa hakkını uhdesinde bulunduran şahıs vefat ettiği zaman gayrimenkul tam mülkiyet olarak Köy Okulları Gelişim Derneğine intikal eder.